הירשם לעלון

"סיפוח הישובים ביהודה ושומרון יעמוד במוקד הפעילות בכנסת הבאה" "לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתביא להרס יישובים"

הרב הלל הורביץ מועמד הבית היהודי והאיחוד הלאומי לכנסת
הרב הלל הורביץ מועמד הבית היהודי והאיחוד הלאומי לכנסת

הרב הלל הורביץ מועמד הבית היהודי והאיחוד הלאומי לכנסת בראיון מיוחד ל"ארץ ישראל שלנו"

"סיפוח הישובים ביהודה ושומרון יעמוד במוקד הפעילות בכנסת הבאה"

"לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתביא להרס יישובים"

אחת ההפתעות הגדולות של מערכת הבחירות הקרובות הוא ללא ספק כניסתו של הרב הלל הורוביץ מגדולי בוני חברון ואנשי העשייה בהתיישבות , לזירה הפוליטית, במפלגת הימין המאוחדת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי. הרב הורוביץ מתייחס למאבק על בית עזרא בחברון, הפעילות בחברון מאז היותו בגיל 13 שהגיע להתגורר בחברון, פעילותו למען מוסדות התורה והחינוך, הקשר שיצר עם גדולי הרבנים והאדמו"רים והוא מבטיח "אנחנו הולכים לעבוד קשה בכנסת". ראיון מרתק

הנסיקה של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בשבועות האחרונים בסקרים ובדעת הקהל, מציבים אתגר מיוחד  בקרב נאמני ארץ ישראל ואוהדי ההתיישבות  היהודית ביהודה ושומרון להביא  לבחירתו של הרב הלל הורוביץ מראשי ההתיישבות בחברון, כמי שמוצב ברשימה המאוחדת במקום מספר 13. בראיון מיוחד לארץ ישראל שלנו בעקבות פרשת בית עזרא בחברון, מספר הרב הלל הורוביץ על הפעילות שלו למען ארץ ישראל ועולם התורה ומוסדות החינוך, וקורא לציבור לצאת מהאדישות ומזהיר "רק נציגות חזקה של הימין תעצים ותחזק את ההתיישבות הצבנו מטרה ברורה להגיע למיליון מתיישבים ביהודה ושומרון".

הרב הלל הורביץ, בעוד כחודש נוכל להוסיף לתואר שלך גם חבר כנסת?

אנחנו זכינו כל החיים  לתודעת שליחות עמוקה עבור תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. הכנסת  היא פלטפורמה כדי לסייע לציבור ולדברים שאנו מאמינים בהם. אני  רואה את עצמי עבד לעם  קדוש ולקחת  את כל הניסיון שצברנו  במהלך העבודה הציבורית, לנצל את זה בכנסת לטובת  עם ישראל ולכן צריך שנהיה כח גדול וחזק. יש לי אימון רב בציבור נאמני ארץ ישראל, ואין ספק שהמהפכה של האחדות של הימין והציבור הדתי לגווניו תביא בשורה חדשה לעם ישראל ולהתיישבות היהודית בארץ ישראל. המפלגה החדשה שמאחדת את הציבור הדתי כולו ואת נאמני ארץ ישראל בראשות נפתלי בנט ואורי אריאל יביאו למהפכה גדולה. יש לנו צוות איכותי מאד, ובעזרת ה' נעשה ונצליח. 

 

המאבק על בית עזרא בחברון, כיצד זה יסתיים?

מאז חידוש הישוב היהודי בחברון אנו פועלים לגאול את בתי היהודים של הקהילה היהודית שנרצחה ונטבחה במאורעות תרפ"ט. בחברון מתרחשת תופעה מדהימה וכואבת של "הרצחת וגם ירשת" , נותנים פרס לאלו שרצחו את היהודים. בית עזרא שנמצא ממש סמוך לבית הכנסת אברהם אבינו שייך למשפחת עזרא מניצולי תרפ"ט. גאלנו את הנכס לפי בקשת המשפחה , שיפצנו אותו ואכלסנו בו 2 משפחות. יש לציין שבית עזרא נמצא בתוך השכונה היהודית והוא לא נושק לאף בית של ערבי.

בעקבות עתירה של הערבים וגורמי שמאל נגד איכלום הבתים במשפחות היהודיות, קבע היועץ המשפטי לממשלה שאכן צודקים העותרים ועל המשפחות היהודיות להתפנות מהנכס, היות וישנה זיקה קניינית לערבים בנכס, לאחר שגזלו מהנרצחים, הגם שעשרות שנים הם לא משתמשים בנכס. ערערנו על הקביעה הזאת בפני וועדת הערר של הצבא, והוועדה קבעה שהמדינה לא ממלאת את חובתה כלפי נכסי הנרצחים ועל המדינה להעביר את הנכס לטובת הישוב היהודי בחברון.

ומדוע לא העבירו את הנכס לידי היהודים?

לצערנו על אף קביעת ועדת הערר, עמדת המדינה נשארה כעמדת היועץ המשפטי והודיעה השבוע לבג"ץ כי המשפחות יפונו עד לחודש אפריל, יחד עם זאת הודיעה המדינה כי לאחר פינוי המשפחות,תישקל האפשרות להשכיר את המבנה ליישוב היהודי. אנו לא מתכוונים לוותר, וניאבק כפי שעל כל בית נאבקנו בדמים תרתי משמע, ואני מאד מקווה שהממשלה הבאה עם הכח החזק של הבית היהודי תתעשת ולא תיתן פרס לרוצחי היהודים ותקבל את עמדתנו. אני חוזר ואומר שהמאבק על בית עזרא קשור בקשר בלתי נפרד לבחירות. רק נציגות חזקה וכוח משמעותי לימין יגרום לכך שלא יוכלו לבצע דברים כאלו.

הצלחת לחולל מהפכה חסרת תקדים בחברון. מה סוד ההצלחה?

הגעתי עם הורי להתגורר בחברון בגיל 13, לפני 36 שנים. משנת תשנ"ב אני זוכה לפעול בגאולת חברון ובניית עשרות בתים ויחד עם זאת לפעול בפעולה ציבורית גדולה בחיבור של עם ישראל למערת המכפלה ועיר האבות.  קשה לתאר את המהפכה  של חברון. ממקום שתואר בתקשורת בו מתגוררים 400 יהודים קיצוניים עם אלף חיילים, נהפך למוקד תיירותי של קרוב ל-700 אלף איש בשנה מכל העולם, ביטוי אדיר של חיבור עם ישראל לשורשים. זכיתי בסייעתא דשמיא מופלאה לפעול לבניה ופיתוח חברון אחזקת הקהילה, פיתוח הקשרים של חברון עם משרדי הממשלה. המהפכה של חברון הצליחה לחדור לכל המקומות. אין ספק שבתפקידי בכנסת בעז"ה המטרה תהיה לשכפל את ההצלחה של חברון על כל יהודה ושומרון. ממבט לאחור אני חושב שהמהפכה בחברון היא בבחינת אין בעל הנס מכיר בניסו. המציאות היא שבכל האזור היהודי כמעט ואין ערבים.

לשכפל את ההצלחה של חברון

איך אתה רואה את המצב ביהודה ושומרון לאחר הבחירות?

כפי שאמרתי הבחירות  הללו הם גורליות ביותר לעתיד יהודה  ושומרון. החברה הישראלית לא הכריעה את היחס שלה ליהודה ושומרון. רק קבוצה  איכותית וגדולה עם תודעת שליחות תצליח  היום לעצור כל הסכם מדיני שחס ושלום  יפגע בארץ ישראל. אין קיום לעם ישראל ללא יהודה ושומרון. שיהיה ברור רק אנחנו נוכל לעצור את הרס הישובים והקמת המדינה הפלשתינית. אנחנו לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתביא להרס יישובים. ראינו את התוצאות מהגירוש בגוש קטיף. אחת הנקודות שיעמדו במוקד הקדנציה הבאה תהיה בסיפוח הישובים היהודים ביהודה ושומרון בחקיקה בכנסת. בנוסף לכך אני רואה את הפעילות למען ההתיישבות דרך שלש פעולות  מרכזיות: 1) חיזוק והעצמת היישובים היהודיים הכולל את חיזוק מוסדות החינוך והתרבות, תשתיות הכבישים ועוד.2) לשאוף לגדול למיליון תושבים, וכבר היום אנו לא רחוקים מכך כאשר יחד עם ירושלים רבתי מתגוררים יותר משבע מאות אלף איש. 3) לשכפל את ההצלחה של חברון לכל יהודה ושומרון, שלא יהיה תייר או אורח רם דרג שלא יבקר בחברון ובמקומות המרכזיים של עם ישראל ביהודה ושומרון.

זכיתי לסייע לכלל מוסדות התורה

הרב הורביץ  חברון זה כרטיס הביקור שלך, אך לא רבים מודעים לעזרה הגדולה שלך לקיום עולם התורה ומוסדות החינוך?

לולי תורתיך שעשועי אז אבדתי בעניי. אני חושב שהפעילות שלי בשנת 2003-4 כיועץ בכיר במשרד החינוך בעבודה עם סגן השר צבי הנדל, זאת הייתה עבודת קודש של הצלה והרחבת מוסדות התורה, כאשר גדולי ישראל זצ"ל ובראשם מרן הרב שפירא ומרן הרב מרדכי אליהו , ויבלט"א גדולי הרבנים והאדמו"רים האצילו עלי מברכותיהם, זכיתי לעבוד ולסייע למוסדות התורה מכל החוגים והעדות תחת אגף מוסדות התורה. עבדתי אז יומם וליל במסירות רבה וראיתי הצלחה בעמלי. תמיד לנגד עיני ראיתי  את התפקיד לעזור למוסדות תורה וחינוך לכולם בשווה. עד היום הקשרים הללו מלווים אותי ואין לי ספק שהניסיון הרב שצברתי, יעזור לי רבות בעבודתי בכנסת למען כלל הציבור הדתי והחרדי ונאמני ארץ ישראל.

איך אתה רואה את המצב ביהודה ושומרון לאחר הבחירות?

כפי שאמרתי הבחירות  הללו הם גורליות ביותר לעתיד יהודה  ושומרון. החברה הישראלית לא הכריעה את היחס שלה ליהודה ושומרון. רק קבוצה איכותית וגדולה עם תודעת שליחות תצליח היום לעצור כל הסכם מדיני שחס ושלום יפגע בארץ ישראל. אין קיום לעם ישראל ללא יהודה ושומרון. אחת הנקודות שיעמדו במוקד הקדנציה הבאה תהיה בחקיקת חוק בכנסת בסיפוח הישובים היהודים ביהודה ושומרון. בנוסף לכך אני רואה את הפעילות למען ההתיישבות דרך שלש פעולות  מרכזיות: 1) חיזוק והעצמת היישובים היהודיים הכולל את חיזוק מוסדות החינוך והתרבות, תשתיות הכבישים ועוד.2) לשאוף לגדול למיליון תושבים, וכבר היום אנו לא רחוקים מכך כאשר יחד עם ירושלים רבתי מתגוררים יותר משבע מאות אלף איש. 3) לשכפל את ההצלחה של חברון לכל יהודה ושומרון, שלא יהיה תייר או אורח רם דרג שלא יבקר בחברון ובמקומות המרכזיים של עם ישראל ביהודה ושומרון.