הירשם לעלון

הישיבה שהוקמה בצל ההרס במצפה יצהר בעוד כוחות הביטחון הורסים‚ יש מי שבונה. איציק סנדרוי‚ מהפעילים הדומיננטיים של הגבעות‚ הקים בחודש אלול ישיבה לתלמידים במצפה יצהר בשומרון‚ וזוכה להצלחה רבה. הישיבה ע"ש הר' דוד בר חן זצ"ל במצפה יצהר שבשומרון סמוך לנחלתו של יוסף הצדיק.

מדברים מהשטח

הישיבה שהוקמה בצל ההרס במצפה יצהר בעוד כוחות הביטחון הורסים, יש מי שבונה. איציק סנדרוי, מהפעילים הדומיננטיים של הגבעות, הקים בחודש אלול ישיבה לתלמידים במצפה יצהר בשומרון, וזוכה להצלחה רבה. הישיבה ע"ש הר' דוד בר חן זצ"ל במצפה יצהר שבשומרון סמוך לנחלתו של יוסף הצדיק.

הכול התחיל, מספר איציק סנדרוי, כאשר מחבלים חודרים ליישוב איתמר ורוצחים בדם קר חמש נשמות טהורות ממשפחת פוגל הי"ד. קיבלנו החלטה חד משמעית לאחר מראות הזוועה, שאי אפשר לתת לעוד מקרים כאלה להתרחש, וחייבים ליצור חומת מגן רוחנית למצב הביטחוני המתדרדר.

הזורעים בדמעה

לפני כחצי שנה התחיל סנדרוי, בעצתם של משפיעים ורבנים בחב"ד, לגלגל את המהלך, ולאחר שקיבל את ברכת הדרך, היוזמה יצאה אל הפועל. כאשר זרעו אצלנו לפני עשרה חודשים הרס ביום י"ט בכסלו, ידענו שנפתח ישיבה. מי שלא רצה אותנו במקום יקבל ישיבה פורחת וקול התורה יבקע מהרי השומרון.

בראש חודש אלול נפתח שיעור א' של ישיבה גדולה עם עשרה בחורים מצוינים שכל מטרתם ללמוד בלבה של ארץ ישראל מתוך שליחות להצלת עם ישראל ולשמש קרן אור לכל האזור. הנוף הפסטורלי, השקט והשלווה בהרי השומרון, עושים את שלהם. צוות הנהלת הישיבה כולם אנשי השומרון המלמדים במקום שיעורים מהבוקר ועד הערב.

הרב איציק סנדרוי קורא לנאמני ארץ ישראל לבוא ולסייע לישיבה ולשיקום מצפה יצהר, הנמצא על אחת הגבעות האסטרטגיות ביותר לשמירת ביטחונה וחוסנה של ישראל.

לתרומות: בנק מזרחי טפחות סניף רמת אשכול ירושלים 569

מס' חשבון – 182746 עבור מוסדות חילי בית דוד עמותה רשומה – 580554608

פלאפון – 0526070497 יצחק סנדרוי