הירשם לעלון

רבה של קריית מוצקין‚ הרב דוד מאיר דרוקמן‚ נחקר הבוקר (א') בתחנת משטרת זבולון בידי צוות חוקרי יחא"ה צפון בגין דבריו כנגד העסקת ערבים לאחר הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים. מנכ"ל תנועת "ארץ ישראל שלנו"‚ שי גפן‚ אמר בתגובה: "מדובר ברדיפה מתמשכת של הפרקליטות נגד רבני ארץ ישראל במטרה להשתיק אותם מהבעת דעה הלכתית. אנחנו רואים בחומרה רבה את ההתעמרות ברבני ישראל".

הרב מאיר דוד דרוקמן צילום: שמוליק סופר‚ אתר חב''ד און ליין COL
הרב מאיר דוד דרוקמן צילום: שמוליק סופר‚ אתר חב''ד און ליין COL
NRG

הרב דוד מאיר דרוקמן נחקר בידי המשטרה

רבה של קריית מוצקין נלקח לחקירה במשטרת זבולון על רקע אמירותיו כנגד העסקת ערבים לאחר הפיגוע בישיבת מרכז הרב

רבה של קריית מוצקין, הרב דוד מאיר דרוקמן, נחקר הבוקר (א′) בתחנת משטרת זבולון בידי צוות חוקרי יחא"ה צפון בגין דבריו כנגד העסקת ערבים לאחר הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים.


הרב התריס בפני חוקריו כי הם ממהרים לחקור את הפרשה הקשורה בו ואינם בודקים פרשיות כמו האמירה של ראש המוסד אפרים הלוי כנגד הציבור החרדי. בחקירה עצמה התייחס הרב לשאלות החוקרים, "כל מה שעשיתי היה על פי חוק", הייתה תשובתו למרבית השאלות על פי מה שסיפרו מקורבים לרב ל-nrg מעריב.

מוקדם יותר הבוקר כאשר יצרו קשר עם הרב אנשי יחא"ה התנהל משא ומתן על מיקום החקירה, כאשר בסופו של דבר הסכימו הצדדים על הגעתו לתחנת משטרת זבולון שם התקיימה החקירה שנמשכה כשעה.

הרב דרוקמן, איש חסידות חב"ד, מכהן כרב העיר קרית מוצקין והינו חבר פורום הרבנים להצלת העם והארץ, הנחשב לדוגל בדעות ימניות קיצוניות.
הרב דרוקמן הצטרף בשעתו למכתב הרבנים שקרא לא להעסיק ערבים בישיבות מחשש לסכנה ביטחונית לשלום הלומדים.

מנכ"ל תנועת "ארץ ישראל שלנו", שי גפן, אמר בתגובה: "מדובר ברדיפה מתמשכת של הפרקליטות נגד רבני ארץ ישראל במטרה להשתיק אותם מהבעת דעה הלכתית. אנחנו רואים בחומרה רבה את ההתעמרות ברבני ישראל".