הירשם לעלון

קשה לתאר את הכאב נוכח מראות הזוועה מהפוגרום בעמונה ‚ פוגרום שהאחראי הישיר לו ואין בלתו הוא אהוד אולמרט. העבריין הסדרתי הזה "טפל" באחיו היהודים בדיוק כמו צוררי ישראל בגולה‚ אלא שכאן הקוזקים היו לבושים במדי צה"ל ומשטרת ישראל.

 בעז שפירא תושב קריית ארבע‚ אוהב עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל
בעז שפירא תושב קריית ארבע‚ אוהב עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל
ערוץ 7

המובא לקמן נכתב ביום ההרשעה של אולמרט. יום זה היה עבורי באופן אישי יום חג בו הראה הצדק שגם הוא יודע להשתחל אל עולמנו ולהכות ברשעים. באותו יום גמרתי אומר ללוות את הפושע לבית הכלא, במחולות ותופים. בהיות הדבר נבצר ממני כיום, הנני מפרסם קלונו ורשעותו בשנית.

אני זוכר הכול כאילו היה היום ממש. מרדכי, אחיין המתגורר בעמונה מתקשר אלי מיוסר, כואב, המום. הוא מבקש לדעת אם ממקום מושבי בתל אביב אני יכול לדלות עוד פרטים על הפוגרום. הוא עצמו תפש ככל הנראה מרחק מעין הסערה ומשקיף... אלא שהינו מתקשה להאמין למראה עיניו.

באותו הזמן הייתי שקוע באיסוף מידע, מוכה הלם ואלם. בעוונותיי הרבים לא הייתי נוכח פיזית וכך ניצלו גופי ועצמותיי אלא שנפשי הפצועה ממאורעות הגירוש והחורבן אותו חווינו זה מקרוב בעקירה ובגירוש מצאה עצמה מותקפת בעוצמה. מותקפת ומתייסרת, בבכי, ברעד בכאב שאין שני לו.

מאוחר יותר נראו המראות הקשים. אינספור חיילים וכוחות "ביטחון" מול מיטב הנוער . פני ילדים יהודים רכים, פאות וכיפות סרוגות, ילדות בנות אולפנא בהמוניהן, נערה בחצאית עוצרת בגופה את הרשע...

מנגד, אוי לבושה, המוני "צבא הגנה לישראל" , מזוינים מכף רגל ועד ראש , בידיהם אלות ושאר כלי משחית , חלקם על סוסים. אלה הרוכבים דורסים בפראות יהודים רכים, "נכנסים" בהם, הודפים אותם ועושים את אשר לא יעשה לאחים. האלות אף הן לא נותרו בחוסר מעש וניחתו על גולגולות, על ידיים ורגליים של הילדים הקדושים שלנו, הטהורים והזכים. הכול במטרה לשבור, להכאיב, לדכא.....

אכן כאב, כואב מאד, עד היום .

כולנו זוכרים את המראות הקשים. קלגס חובט באלה בראשי נערים ונערות היושבים על רצפת אחד הבתים, יהודה עציון נרמס תחת פרסות סוס ורוכבו שאין בו מותר האדם.....יהודי מזוקן בגיל העמידה שמראשו ולכאורה זולגים נחלי דם המדביקים שערותיו ומכתימים את בגדיו.. כך נראה פוגרום.

מאוחר יותר נזכרתי בסיפורים שאותם שמעתי מסבתי עליה השלום אשר תיארה לי פוגרומים של קוזאקים ברוסיה. לאסוננו, כעת עושים יהודים פוגרום ביהודים.

בחלוף שבועות מספר התקיים במלון קיסר בירושלים כינוס אליו הגיעו למעלה ממאה וחמישים מפצועי הפוגרום בעמונה. מטרתו המוצהרת של הכינוס - תיעוד ורישום כדי לפעול נגד הקלגסים במדים שפעלו בניגוד לכל מוסר או חוק כדי לשבור, לרסק, להכאיב ליהודים שכל חטאם אהבת עמם ארצם ותורתם.

עמדתי במבואה דרכה נכנסו הפצועים. הרבה מאד גבס כיסה על שברים מכל המינים והסוגים, טרם הומצא הגבס שיכסה על העוול או יאחה את הנפש הפצועה. נערים שחלק מראשם גולח משום הצורך לתפור. קביים, ילדות נתמכות על ידי חברותיהן , איך אפשר לעמוד מול נערה בת חמש עשרה עם לסת נפוחה ושיניים שנשברו ממכת אלה של צורר יהודי ?

זכורים לרע הרשעים המכים, המפקדים בשטח, יאיר נווה חובש הכיפה שצוטט כמתדרך את הכוחות –" יש לכם אלות, אתם יודעים מה לעשות" ואלה ידעו.....אלא שהאחראי העליון לפוגרום עמונה הוא מי שכיהן אז כראש הממשלה אהוד אולמרט. לפוגרום קדמו מגעים נמרצים שתכליתם הייתה למנוע עימות ומתוך הבנת הסכנות הונחה על שולחן המשא ומתן עם אולמרט אפילו הצעה מעוררת מחלוקת לפנות הבתים מרצון.  דבר לא הועיל. אולמרט דחה את כל הצעות הפשרה ושלח את ה"קוזאקים" .....

הכול ידעו, כבר אז, שבאדם רע ומושחת מדובר. חבירתו לשרון וביצוע העקירה בגוש קטיף וצפון השומרון העידו כבר קודם לכן על בוגדנותו ועל רשעותו. בעמונה קנה לעצמו אולמרט מאסר וקלון לדיראון עולם בבית הדין של נצח ישראל.

מזה כמה שנים "מתענג" אולמרט בחדרי החקירות ובאולמות המשפט. משהורשע היום בעבירה של לקיחת שוחד, בצירוף הרשעתו לפני חודשים בעוון הפרת אמונים ובהיות עוד כמה עניינים תלויים ועומדים נגדו דומה ש"עתידו עוד לפניו". היום, בחלוף שנים מהפוגרום שביצע באחיו, מושלך האיש הרע הזה כאחרון העבריינים אל מאחורי סורג ובריח ובכך יחל לשלם מקצת חובו.