הירשם לעלון

הרב שמואל אליהו משוכנע שארץ ישראל ניצלה מאסון ותוצאות הבחירות הצילו מסיפור גוש קטיף ב'. "חובה להודות לד'. היה כאן נס".

הרב שמואל אליהו הרב שמואל אליהו צילום: אביעד לוי
הרב שמואל אליהו הרב שמואל אליהו צילום: אביעד לוי
ערוץ 7

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, קובע כי תוצאות הבחירות, מוגדרות כנס גמור, "הקב"ה השפיע לטובה בבחירות האלה, זה ממש נס ואנחנו צריכים להודות לד' על כל מה שקרה בבחירות האלה. זו הצלה של ההתיישבות, עולם התורה ואופי המדינה. היינו עלולים להיות תחת שלטון של אנשים שמבזים מזוזות וכל דבר שבקדושה, ועכשיו אנחנו תחת אלה שגם אם לא כולם שומרים מצוות, הם אוהבים את התורה, את השם וההתיישבות. תודה להקב"ה שעשה לנו נס מדהים וטיהר את לבבנו".
 

לדבריו אין לשמוח לאידם של אלה שהפסידו, "אכן היה כאן נס גדול מול כל הרעל נגד ביבי והליכוד, כל גלי השנאה שהציפו את הרחוב הישראלי, אנחנו יכולים ללמד סנגוריה שזה מכסף זר, אבל בסופו של דבר כסף זר נלחם נגד הקודש, והקב"ה שפך עלינו שפע. חכמינו אמרו בנפול אויבך אל תשמח, אויבך אם הם מישראל  ולא אויבים גוים. ולכן אנחנו לא שמחים בנפילת אחינו, אנחנו רק מצטערים על כך שהם נפלו שבי בידי כסף זר".
 

הרב אליהו שמח על הנס, למרות האכזבה מההישגים של מפלגות הציונות הדתית, "הרכבת נוסעת עכשיו קדימה, וזה הכי חשוב. נכון, הלכנו אולי צעד אחד אחורה, אבל אנחנו בתוך רכבת שנוסעת קדימה, כי היה עלול להיות כאן סיפור גוש קטיף ב', חילול השם גדול וכאן הייתה הצלה. עברנו מקרון קדמי לקרון אחד אחורה, אבל נתגבר, הכי משמעותי כאן היה, אם יפנו או לא יפנו ובעניין הזה יש נס גדול".

קבצי שמע
This div will be replaced
ערוץ 7
נס. הרב אליהו