הירשם לעלון

חבר הקבינט השר נפתלי בנט: במוקדם או במאוחר נצטרך להיכנס פנימה ולהכריע את ארגון הטרור. צריך הכרעה בעוצמה ולא לתת להם הפוגות.

"וידוא הריגה למדינה פלסטינית"

חבר הקבינט השר נפתלי בנט: במוקדם או במאוחר נצטרך להיכנס פנימה ולהכריע את ארגון הטרור. צריך הכרעה בעוצמה ולא לתת להם הפוגות.
 

שר הכלכלה נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני ביטחוני, אומר כי בסופו של דבר לא יהיה מנוס מלהכריע את החמאס ברצועת עזה.

"כרגע הקבינט פנה לכיוון שהוא פנה, בסופו של דבר ארגון החמאס חרט על דגלו להשמיד את ישראל אז במוקדם או במאוחר נצטרך להיכנס פנימה לעזה", אמר בנט לערוץ 2.

באשר לשיתוף הפעולה עם אבו מאזן והאפשרות שהשליטה בעזה תועבר לידי הרשות הפלסטינית תקף שר הכלכלה ואמר כי "אבו מאזן הוא פרטנר לטרור, הוא שותף בממשלת אחדות עם חמאס שירו עלינו 3,400 טילים ומממן מחבלי חמאס בכלא.

"כל הכיוון של מדינה פלסטינית נגמר", הדגיש בנט. "חמאס עשו וידוא הריגה למדינה פלסטינית. כל אזרחי ישראל יודעים שמדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל ותביא מנהרות לכפר סבא וטילים על מרכז ישראל".

השר הזכיר כי יו"ר הרשות הפלסטינית מוביל את התביעה הבינלאומית נגד ישראל ואת ההליכה למוסדות האו''ם כדי לפגוע בישראל.

  בנט מתח ביקורת מרומזת על חברי הקבינט שהיו אופטימיים מידי במהלך ימי המבצע הצבאי. "אני חושב שהיתה אופטימיות מאוד גדולה וחסרת בסיס בשלבים הראשונים כאילו חמאס על הקרשים. בסוף צריך להביא הכרעה בעוצמה וברציפות, לא להרפות ולא לתת להם הפוגות".

"אני מוביל קו של הכרעה, עוצמה והרתעה ולא כל מיני טכנולוגיות, אלא קו שיביא לכך שחמאס וכל הסביבה יבינו שלא מתעסקים עם מדינת ישראל. ואת זה צריך להחזיר, את גישת ההרתעה, אחרת לא נהיה פה".