הירשם לעלון

סא"ל במיל. אבי פרחן האיש שהקים את היישוב אלי סיני בצפון רצועת עזה ומיוזמי הקמת היישובים ניסנית ודוגית קורא להחזיר את היישובים מחדש לצפון רצועת עזה‚ ולהחזיר את הצבא. והוא מזהיר "הסיבוב הבא יהיה הרבה יותר קשה"

סא"ל במיל. אבי פרחן  בראיון מיוחד ל"ארץ ישראל שלנו" בעקבות מבצע "צוק איתן"

 "התשובה לטרור להקים מחדש את יישובי צפון הרצועה"
 סא"ל במיל. אבי פרחן האיש שהקים את היישוב אלי סיני בצפון רצועת עזה ומיוזמי הקמת היישובים ניסנית ודוגית קורא להחזיר את היישובים מחדש לצפון רצועת עזה, ולהחזיר את הצבא. והוא מזהיר "הסיבוב הבא יהיה הרבה יותר קשה"
אבי פרחן אתה אומר כיום לכולם "אמרנו לכם"?
אמרנו לכם? זעקנו, הקזנו דם! הוצאנו סרטים ופליירים עם מפות ותרחישים מדויקים מה יקרה. אבל התקשורת החרימה אותנו. צחקו עלינו "אתם ימין הזוי", הבטיחו לנו ארבעים שנה של שקט. רק תומכי הגירוש זכו לדקות שידור. התקשורת התנהלה כ"פראבדה" וסתמה לכולנו את הפיות כדי להכשיר את הגירוש מגוש קטיף. איך העיד הנחתום על עצמו אמנון  אברמוביץ "הפכנו את שרון לאתרוג".
צה"ל והתיישבות הולכים ביחד
מה אתה אומר כיום לקברניטי המדינה?
כמי שהיה מושל חאן יונס ומכיר את השטח בסיני ובעזה  על כף ידו, הוצאתי השבוע מכתב לראש הממשלה מר בנימין  נתניהו וקראתי לו לתקן את הטעות ולהחזיר את החטיבה הצפונית, לתפוס את גוש היישובים הצפוניים דוגית, אלי סיני וניסנית.
רכס דוגית שולט על שאטי וג'בליה, רכס ניסנית שולט על בית להיא ובית חנון. בשלב הבא יש להכניס כלים הנדסיים לפנות את הבטון ששמו מעל הריסות הבתים. ראש הממשלה צריך להורות לשר השיכון אורי אריאל להחזיר את היישובים.  יסודות הבתים שלנו עדיין קיימים, התשתיות קיימים נותר רק לשקמם. בשלב שני יש לאפשר לנו לחזור הביתה להקים רצף של יישובים לאורך כל המובלעות הצפונית. אני חייב לציין שגם לפני ששת הימים  ששטח ישובי צפון הרצועה היה שטח מפורז של האו"ם ומעולם לא היה שטח ערבי.
וזה יעצור את מדינת הטרור שהוקמה על חורבות יישובי גוש קטיף?
אין תשובה אחרת לטרור מלבד הקמת יישובים. כך עצרנו את הטרור בכל רחבי ארץ ישראל. צה"ל והיישובים זה דבר שתמיד הלכו ביחד. מאידך, בכל מקום שפינו יישובים וגירשו יהודים קבלנו טרור והרג.  מלבד זאת כתשובה למדינת איראן - חמאס שהקמנו בחבל עזה, כדי לפתור באמת את הבעיה ולא רק לדחות את הבעיה לשנה שנתיים ולהחמיר אותה, על צה"ל לתפוס את ציר נצרים ולהכניס חטיבה מרכזית, ובדרום את ציר פילדלפי וגוש קטיף.
זה ריאלי?
המציאות תוביל אותנו לזה. ניסו כבר הכל. הסכמי שלום, אוסלו התנתקות בריחה חד צדדית ומה לא. זה העניק לערבים ניצחונות, ואנחנו מובסים פעם אחר פעם. לפני הגירוש לעגו לנו צחקו עלינו מה אתם מחפשים בעזה. כיום כולם רואים היישובים שהקמנו בצפון רצועת עזה ובגוש קטיף היו חומת מגן של כל מדינת ישראל והיישובים הללו צריכים לחזור להיות חומת מגן. אין פתרון אחר.  
מה דעתך על הפסקות האש וכל הפעילות המדינית?
טעות נוראית, חייבים לגמור את העבודה ולתת לצה"ל לנצח. זה נכון שהמחבלים נהיו מתוחכמים אבל הצבא שלנו גם חזק מאד ויכול לתת את התשובה אם יתנו לו. אני חוזר ואומר אם לא יסיימו את המלאכה ולא יחזרו חזרה לצפון הרצועה ולא יתפסו את הצירים שיבתרו את עזה,  חבל על כל ציפורן של החיילים שלנו שמקיזים את דמם לשווא. אם ימשיכו במשחקים הללו זה יחזור על עצמו בסיבוב נוסף והרבה יותר גרוע. הגיע העת לחתוך, להפסיק לפחד מעצמנו. יש להחזיר קודם את הצבא ולאחר מכן להחזיר את היישובים.
 
עברת אתה ומשפחתך את פינוי ימית ואת הגירוש מגוש קטיף?
”קמפ דיוויד היה מודל שבגללו הגיעו עד אוסלו ובהמשך לגירוש מגוש קטיף. בגין פתח את הפתח לנסיגות הקשות והכואבות יותר. קמפ דיוויד גרם להחלשת העם. יש כאן סכנה קיומית לעם ישראל, וכל זה תוצאה ברורה וישירה ממה שאני מכנה ’אסון קמפ דיוויד‘. נוצרה הזדמנות בלתי רגילה להחזיר את המצב לקדמותו. העם מצפה למנהיגות. זו העת לתקן את החורבן שהמיטו עלינו מאז קעמפ דויד ועד גוש קטיף, לחזק את היישובים ביהודה ושומרון ולהקים חדשים ולבנות מחדש את היישובים שנחרבו ברצועת עזה.