הירשם לעלון

חיים יואבי רבינוביץ מזכיר לציבור מה אמרו פרשני התקשורת והפוליטיקאים ערב הגירוש מגוש קטיף לפני 9 שנים. לקרוא ולא להאמין.

גירוש גוש קטיף
גירוש גוש קטיף

מה  אמרו פרשני התקשורת והפוליטיקאים ערב הגירוש מגוש קטיף?

חיים יואבי רבינוביץ מזכיר לציבור מה אמרו פרשני התקשורת  והפוליטיקאים ערב הגירוש מגוש קטיף לפני 9 שנים. לקרוא ולא להאמין.

חיים  יואבי רבינוביץ
יוזם ומחולל הגירוש מגוש קטיף אריק שרון: "אני רוצה שתדעו, אשקלון וישובים אחרים לא יהפכו לקו החזית.. אני מבין בביטחון, ואני מבטיח לעם ישראל 40 שנות שקט". במשך כל ימי מבצע "צוק איתן" התמלאו אולפני הרדיו והטלוויזיה בפרשנים ומומחים. אלה אותם פרשנים גאונים שהבטיחו לנו גן עדן עלי אדמות, אם רק נברח מגוש קטיף.
מעניין שאף כתב לא שואל אותם על התחזיות שלהם עצמם לפני 9 שנים, שהצדיקו ותמכו בחורבן של 23 ישובים פורחים, והפכו לפליטים כ-10,000 חקלאים חרוצים. אותם אנשים שהגנו בגופם על מדינת ישראל מפני הרקטות והמנהרות, לא הגיעו אל השלווה גם בחלוף 9 שנים מיום שגורשו מבתיהם.
להלן כמה תחזיות של אותם פרשנים גאונים בשנים 2004 ו- 2005:
הפרשן אמנון אברמוביץ' הסביר:  "אבל חשוב מכך, ישראל מוחזקת ככוח כובש בעזה, למעמד המפוקפק הזה יש מחיר. ההתנתקות אמורה לסיים את המעמד ואת מחירו". (בראיון למקור ראשון 4.8.05)
   האלוף (במיל') דני רוטשילד הוא נשיא המועצה לשלום ולביטחון, והוא החתים מאות קציני מילואים, על גלוי דעת בו נאמר בין השאר: "ההתנתקות תאפשר את יכולת הפעולה של כוח הביטחון ותעניק לה לגיטימיות. היא תגרום לשינוי אסטרטגי מדיני ותפתח סיכוי להסדר, ההתנתקות חשובה לביטחון הלאומי".
    יעל דן, מגלי צה"ל, מראיינת יומיים אחרי עקירת נצרים את תושבת המקום, רחל משולמי,  אם  ל-17 ילדים וכך אומרת לה יעל דן "אני חייבת לשאול אותך: האם אין לך, למרות כל הכאב, איזו הקלה שחיי ילדיך יהיו בטוחים יותר עכשיו כשיצאת מנצרים?"
בדיוק שנה אחרי הראיון הזה נפל בלבנון, בנה של רחל, עמי משולמי הי"ד. יש להניח שחלק מבניה של רחל לוחמים היום ברצועת עזה, ממנה גורשו לפני 9 שנים.
בעיה של חפצים מעופפים
    דב וייסגלס מיוזמי ההתנתקות ועורך דינו של אריאל שרון על הטילים מעזה "יש לנו בעיה של חפצים מעופפים, אבל במונחי ביטחון זה לא פקטור משמעותי ולא איום לאומי".
    רן כהן (מר"צ): "אנשי הימין דיברו על הקסאמים שיעופו מכאן ומשם, ואני אומר לכם מי שרוצה לחוס היום לא רק על שדרות אלא גם על אשקלון, צריך לתמוך בהתנתקות".
  ח"כ שאול מופז (קדימה): "ההתנתקות תעניק יותר ביטחון לאזרחי ישראל, ההתנתקות מהלך הכרחי ונבון".
  ח"כ בנימין בן-אליעזר (העבודה): "אם לא נעשה את הצעד הזה, (של חורבן גוש קטיף) מהר מאוד נמצא את אל-קאעידה וחיזבאללה כאן ".
   ח"כ מאיר שטרית (התנועה): "יש טענה שיהיה איום על יישובים בנגב, אני עוד לא שמעתי טענה מגוחכת כזאת".
   שמעון פרס: "ההתנתקות אינה גירוש אלא הצלה".
ח"כ בוזי הרצוג (יו"ר מפלגת העבודה): "ההתנתקות היא בעלת משמעות היסטרית להוצאת המדינה מן הבוץ בעזה".
  חיים רמון: מה יש לנו לחפש בגוש קטיף?
 
כן, מר רמון יש לנו לחפש הרבה בגוש קטיף: מנהרות , טילים, רקטות, רוצחי נשים וילדים ועוד ועוד.
כן, מר רמון יש לנו לחפש שם גם את שרידי גופותיהם של לוחמי גולני.
 אם מהנדס היה מתכנן בנין, אשר קרס תוך שנה, האם היו מזמינים אותו להופיע בטלוויזיה כמומחה לבניית בתים ? מעניין שהתקשורת כמעט לא מזמינה, פרשנים אשר חזו בשעתו את העתיד לאמיתו ולאשורו.