הירשם לעלון

יו"ר רבני המטה להצלת העם והארץ הגאון הרב שלום דב וולפא שליט"א מזהיר בראיון מיוחד ל"ארץ ישראל שלנו" . מה שישאר בתודעת החמס ובתודעתם של שאר אויבינו באם יפסיקו את המבצע‚ שלעולם הישראלים לא יחסלו אותם‚ כי תמיד תתקבל בסוף הפסקת האש הגואלת

יו"ר רבני המטה להצלת העם והארץ הגאון הרב שלום דב וולפא שליט"א
יו"ר רבני המטה להצלת העם והארץ הגאון הרב שלום דב וולפא שליט"א

"יש להמשיך את המלחמה עד להשמדתו הסופית של האויב"

יו"ר רבני המטה להצלת העם והארץ הגאון הרב שלום דב וולפא שליט"א מזהיר בראיון מיוחד ל"ארץ ישראל שלנו" בעקבות מבצע 'צוק איתן' שהפסקת המלחמה תביא לאסון, דורש להקים וועדת חקירה לחקור את אסון המנהרות וקורא להקים מחדש את יישובי גוש קטיף. ראיון מיוחד

 
מהו המסר של רבני ארץ ישראל בעקבות המבצע בעזה?
כידוע כבר במלחמת שלום הגליל הזהיר הרבי מליובאוויטש את קברניטי המדינה, שכאשר יוצאים לקרב חייבים לסיים את הפעולה עד הסוף, כלומר לגרום להשמדת האויב באופן שהוא לא יוכל יותר לסכן את עם ישראל, ושהמפלה שלו תהיה כל כך צורבת, עד שלא יוכל להשתקם, וגם לא יעיז להעלות בדעתו לצאת נגדנו שוב, בעתיד הנראה לעין.
והרי זה מה שהממשלה, בראשות מר נתניהו, עושה?
לא עושה ועדיין אינה מתכוונת לעשות, לצערנו. הממשלה כבר החליפה כמה פעמים את מטרות המבצע. בהתחלה אמרו שהחיילים יוצאים לשבור טוטאלית את כוחו של החמאס, אחר כך דובר רק על חיסול האיום של הטילים, ולבסוף הציבו כמטרה את הריסת המנהרות. עכשיו אומרים: "להבטיח שקט לזמן סביר". מלבד זאת, הדיבורים על הפסקת אש ועל הסכמים, באמצעות מצרים או ארצות הברית, מהווים זלזול בדם השפוך של החיילים, שכל אחד מהם יצא לקרב בכדי למגר את האויב, ולא בכדי לאפשר לו תמונת נצחון. מה שישאר בתודעת החמס ובתודעתם של שאר אויבינו באם יפסיקו את המבצע, שלעולם הישראלים לא יחסלו אותם, כי תמיד תתקבל בסוף הפסקת האש הגואלת. ואם כן מה יש להם להפסיד. וכך משאירים את כל הארץ חשופה שוב לרבבות טילים ולפירי מנהרות, בסיבוב הבא.
אבל בעזרת ה' אנו מנצחים אותם בקרב כבר עכשיו, ואפילו אם תהיה הפסקת אש, הרי כמו שאומרים בכירי הצבא והפוליטיקאים שוב ושוב: "כאשר מפקדי החמאס יצאו מהבונקרים שלהם ויראו את ההרס הנורא, הם יבינו שלא יוכלו להלחם יותר נגדנו".
גם זו היא טעות נוראה והטעיית הציבור. בינתיים אין אנו, לצערנו הגדל, מנצחים בקרב. כוחו של החמאס חזק. חייליו נלחמים בחירוף נפש מתוך אמונה פנימית. הם מאומנים היטב ומצוידים בנשק משוכלל. המפקדים הבכירים מסתתרים מתחת לאדמה. רבות מהמנהרות לא נחשפו כלל. הטילים והמשגרים אינם חושבים להיגמר. ואם ח"ו נפסיק עכשיו את המערכה, אז חבל על הדם שנשפך, ושוב נחזור על הטעות הקבועה שלנו בכל מערכות ישראל. רק בשבת האחרונה קראנו בתורה: "וְאִם־לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת־יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם, וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם, וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל־הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ".
אבל גם עד עכשיו יש להם כבר למעלה מאלף הרוגים ואלפי פצועים. נפגעו אלפי "יעדי טרור" ומפעלי נשק ותחמושת, רבבות בתים ובנינים נחרבו עד היסוד או ניזוקו.
מבלי לזלזל חס ושלום במלחמתם ההרואית של חיילי צה"ל, ובמה שפעלו כבר בעזרת ה', הרי מי שמכיר את המנטליות של המחבלים, יודע שלא מפריע להם כלל שנהרגו אלף מחבריהם. להיפך, ככל שישפך אצלם יותר דם, הם מקוים לקבל יותר סימפטיה וסיוע מאומות העולם. גם הבתים ההרוסים לא מפריעים להם. הם יודעים שכּשוֹך הקרבות יקבלו עזרה כספית ממדינות שונות, לבניית עזה וסביבותיה מחדש. וכאשר הכסף יתחיל לזרום, יכנס רובו לכיסם של בכירי החמאס, ולכן הם מעונינים שהמערכה תימשך בשלב זה. עלינו להבין, שלפי קצב ההתקדמות של החמאס, הרי שבמערכה הבאה יהיו לו פי שנים חיילים והוא ישיג פתרון טכני שינטרל את "כיפת ברזל" ואת "מעיל הרוח" של טנקי ה"מרכבה". ולכן אין שום עצה אחרת מלבד השמדתו הטוטאלית!
ישראל בנתה את המנהרות לחמאס
כבוד הרב התריע במשך השנים מאז הגירוש שישראל מעבירה אלפי משאיות עם מלט וברזל לחמאס ודבריו היו נשמעים דמיוניים?
מדינת ישראל סיפקה לחמאס אמצעי בניה, כגון מלט וברזל, במשך כל תשע השנים מאז הגירוש מגוש קטיף. זאת מלבד החשמל שבלעדיו לא היה אפשר כמובן לבנות את המנהרות. סיפרתי פעם מעל במה זו, שכאשר היתה שביתה כללית במשק מטעם ההסתדרות, לפני כשמונה שנים, ראיתי שיירה של עשרות משאיות ענקיות המובילות מלט ממפעל "נשר" ברמלה, ובראש השיירה ג'יפים של הצבא. שאלתי את אחד החיילים בג'יפ לאן פניהם מועדות, ואיך זה שהמפעל ברמלה מפר את השביתה, והוא ענה לי, שזהו מלט המיועד לעזה, ואשר ההסתדרות נתנה אישור מיוחד למפעל, לייצר ולספק את המלט לעזה, כי "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק". וכך סייעה מדינת ישראל לאויב, בצורה אובססיבית, לבנות את הדבר שסיכן את תושבי הארץ יותר מכל איום אחר. לשמחתי ראש הממשלה נתניהו הודה בזה בשבוע שעבר שישראל היא זאת שאפשרה את בניית המנהרות במלא שהעבירה לעזה. אסון ה"תאומים" היה מתגמד מול מה שהיה קורה כאן. רק בחסדי הבורא יתברך, נמנע אסון זה, ובדרך הטבע, הצלת עם ישראל היתה בדמם של שלשת הנערים היקרים החטופים.
איך יתכן שהצבא לא ידע על בניית המנהרות?
זהו מחדל שלא היה כדוגמתו. ממה נפשך, אם הם באמת לא ידעו, אז ראשי המוסד והשב"כ, וראשי שאר זרועות המודיעין, חייבים להתפטר מיד. כי זהו כישלון מודיעיני עצום. ואם הם ידעו ודיווחו על כך, אז יש להקים ועדת חקירה ממלכתית ולבדוק, מי עיכב את הפעולות שהיו נדרשות להרס המנהרות, ואיך המשיכה המדינה לספק לחמאס מלט וברזל, וכן מאות מליוני דולרים להמשך בנייתם. אנחנו התרענו מספר פעמים במשך שנים רבות, שבכסף ובמלט ובברזל ובחשמל, שהמדינה מספקת לחמאס, בונים מערכת בונקרים, שתהווה אִיום נורא על העם והארץ.
יישובים לזכרם של הנערים החטופים
אז מה, הצבא המהולל והמשוכלל, והממשלה בראשותו של מר נתניהו, אינם רואים את מה שמבינים אזרחים פשוטים?
הצבא והממשלה שבויים עדיין בתוך הקונספציה של ה"התנתקות". אם הם היו מתייחסים לאיום המנהרות, זה היה מחייב אותם להודות בטעות של החרבת גוש קטיף והריסת חייהם של שמונת אלפים יהודים יקרים. רבים מראשי הצבא עמדו בראש המבצע האומלל וכך גם ראש הממשלה וחלק משריו. לכן הם שבויים כאמור בבועה זו, וה"שוחד" של הכבוד העצמי אינו מאפשר להם לראות ולהודות בטעות המרושעת, וזאת אפילו עכשיו, כשההתנתקות התנפצה להם בפנים. זוהי הסיבה שכולם מעמידים פנים, כאילו לא ידעו ולא שמעו מחפירת המנהרות ומהתעצמותו של החמאס ברבבות טילים. דובר צה"ל מזכיר תמיד את "בנק המטרות" שהמודיעין הכין, אבל אם המטרות היו ידועות, א"כ למה הם חיכו עד היום, ולמה המשיכו לעזור לחמאס לבנות ולשכלל את אותן מטרות, וביניהן מנהרות הרצח ומפעלים ענקיים ליצור טילים ואמצעי לחימה?!
האם הקריאה לבנות את ישובי גוש קטיף מחדש, היא רצינית, או אינה אלא "פרובוקציה". שהרי אין לכאורה סיכוי שממשלת נתניהו תאמץ הצעה זו?
לאחר שנמצאו שלשת החטופים שנרצחו הי"ד, פניתי אל שר השיכון וביקשתי שיביא הצעה לממשלה להקים מיד שלושה ישובים באיזור חברון וגוש עציון על שמם. אני מאמין שלא יעבור זמן רב עד שההצעה תקרום עור וגידים ונזכה להנחת אבן הפינה ליישובים לזכרם של הנערים הקדושים הי"ד. צריך להבין, שכאן לא מדובר רק במה שנקראת היום "תגובה ציונית" לטרור, אלא במהלך בטחוני אסטרטגי. שהרי כל רצונם של המחבלים הוא לגרש אותנו מהארץ הזאת, ולכן כאשר הם יראו שעל כל פיגוע ח"ו, קם וצומח ישוב חדש, הרי שזה מוציא להם את החשק להמשיך בפיגועים. כך גם בענין ישוב גוש קטיף מחדש. אם ראש הממשלה רוצה לנצח באמת את הטרור החמאסי, אם הוא רוצה להזכר בתולדות עם ישראל כבעל חזון ומעוף העושה מעשים חיוביים בשטח, עליו להחזיר עטרה ליושנה ולהקים מחדש את הישובים. ויש קונה עולמו ומולדתו בהחלטה אחת. 
ומה עושים עם הלחץ של אומות העולם?
הרבי כבר אמר כמה פעמים, שבפנימיות גם אומות העולם רוצים שנחסל את בעיית הטרור. וגם כאשר הם לוחצים להפסקת האש, יש לשאול אותם, האם הם מפסיקים להלחם בטרור שפגע במדינותיהם, ומה הם היו עושים עם אלפי טילים שעפים על אזרחיהם. ובכל אופן "ה' עוז לעמו יתן" ורק עי"ז "ה' יברך את עמו בשלום". ואזרחי ישראל צריכים להפעיל לחץ חזק יותר על הממשלה שלא יכנעו ללחצי האומות.
הרי צריך "לסיים בטוב", אז מה יש לרב לומר בכדי לחזק אותנו בשעה זו?
כל אחד רואה בעליל שהענינים מתקדמים על פי ההשגחה העליונה, על אף המחדלים שלנו. בע"ה רואים נסים גלויים, ראשית, שלמעלה מ-2000 טילים לא הרגו כמעט יהודים, ולא גרמו נזקים שהיו עלולים להיות על פי הטבע. שנית, שהאויב לא הסכים עד היום להפסקת אש, וזה מאפשר לנו לכתוש אותו. שלישית, שאומות העולם בינתיים שותקות, פחות או יותר. רביעית, שמצרים הבינה מיהו החמאס ומעונינת בחיסולו. ובע"ה נגיע בקרוב ממש לנס הגדול ביותר בהסטוריה, התגלותו של מלך המשיח ובניין בית המקדש, שאז תהיה ישועה כללית לעם ישראל ולעולם כולו.