הירשם לעלון

מאות פעילי המטה להצלת העם והארץ מכל רחבי הארץ התכנסו אמש (ד) לכנס פעילים מיוחד בנושא הערכות למאבק נחוש למען הצלת ארץ הקודש.

מאות פעילי המטה להצלת העם והארץ מכל רחבי הארץ התכנסו אמש (ד) לכנס פעילים מיוחד בנושא הערכות למאבק נחוש למען הצלת ארץ הקודש. הכנס יתקיים לאור המשך הדיבורים היל"ת על נסיגות, והחלטת המטה להקים סניפים בכל רחבי הארץ ולהרחיב את הפעילות ולחזק את הקשר עם היישובים ביהודה ושומרון והגולן. כל אחד מהמשתתפים קיבל תיקיה עם חומר אודות המטה וכל הפרסומים האחרונים.


את הכנס פתח מזכיר המטה הרב שבתי ויינטרוב שנתן סקירה מקיפה על המצב והפעילות המקיפה של המטה שאין לה אח ורע, אם במאבקים ובפעילות עם אנשי שדרות וגוש קטיף והעלון ארץ ישראל שלנו. והערכות לקראת הבאות. הרב וינטרוב הזכיר את ההחלטה להתחיל בכתיבת ספר תורה לזכות תושבי הגולן שייכנס לבית חב"ד קצרין, ופתיחת מוזיאון גוש קטיף לקראת תשעה באב יום השנה השלישי לגירוש.


הרב וינטרוב הזכיר שיום ט"ו סיון הוא יום סגולה בהיותו יום תחילת מאסרו של הרבי הריי"צ ובסופו של דבר דווקא מהמיצר הגיעו לניצחון הגדול.


ראשון הדוברים היה הרב שאול רוזנבלט רב הקהילה בביתר עלית ששיבח את פעולות המטה וסיפר את הרושם הכביר שעושה הפעילות על הציבור החרדי בביתר ובעיקר העלון ארץ ישראל שלנו.


הרב רפי סולומון השליח בבנימין דיבר על כך שהממשלה חייבת לדעת שעל כל נסיגה תהיה 'עמונה' וסירוב פקודה המוני והמטה בכוחות משותפים הצליח להוביל את הקו הזה גם בציבור הדתי לאומי וגם רבנים בציבור הדתי מדברים בסגנון הזה. .


בהמשך דיבר השליח הרב אבי כהן מנחליאל שסיפר כיצד המטה סייע לר' משה בנבנישתי שחיסל מחבל וזכה למענק על גבורתו וכן לר' ארז בר-און מעופרה, מה שמסייע רבות למתיישבים להתמודד מול אנשי השמאל.


הרב ברוך מרזל סיפר על ההתנכלות של השמאל ליישוב היהודי בחברון דווקא בשבת פרשת המרגלים ושיבח את הרב וולפא שהיחיד שלא נרדם בשמירה והיום מוביל את כל המאבק על שלימות הארץ בהוראתו הישירה של הרבי.


הרב יוסף יצחק רוך חזר נקודה מה"דבר מלכות", על חטא המרגלים.

הרב חננאל פיזם השליח בשדרות סיפר על העזרה הגדולה של המטה בימים קשים לילדי שדרות בפורים, פסח ול"ג בעומר ובכל ימות השנה וקרא לשלוחים להיות שותפים בפעילות הקודש.


הרב יגאל כספי ממעלות קרא לצאת למלחמת התקפה כפי שעושה הרב וולפא והמטה, ולא מסתכלים אחורה לראות מה חושבים עלינו וזה סוד ההצלחה שהמטה הצליח לחדור לכל הציבורים.


יו"ר המטה הרב שלום דב וולפא סיפר על המצוקה הכספית הגדולה של המטה שלא חוסך בכלום כדי להביא את דבר הרבי מלך המשיח לכל הרבדים בציבור. הוא סיפר על הוראתו הישירה של הרבי להוציא את הספר "דעת תורה, נגד מסירת שטחים, וכיום כאשר מאות אלפים נחשפים לדעת קודשו של הרבי באופן שגדולי רבני ישראל מבטאים בעלון ארץ ישראל שלנו את דעתו של הרבי הדבר מהווה ניצחון גדול של הרבי. הרב וולפא קרא לסניפים ולפעילים להרתם להצלחת המאבק עם להתגלות המלאה של הרבי.


הרב אלכסנדר גורפינקל מביתר עלית קרא לחזק את הקשר עם הציבור החרדי.


הרב יוסי עגו מהמחלקה הצרפתית סיפר על האינטרנט בנושא שלימות הארץ שהקים יחד עם הרב אליעזר זיס בצרפתית. כמו"כ דיבר הרב זיס על החובה להביא את דבר ההלכה לכל בית יהודי.


הרב אבי בן שמעון דיבר על הדרכים כיצד יש לקשר יהודים למטה ולהתרימם לפעילות קודש זו שכולם חייבים בה.


הרב אוריאל גורפינקל דיבר על הפעילות בצפון השומרון ועמנואל.


כמו"כ דיברו ראשי המטה הרב שבתי בלוך מצפת שדיבר על הפעילות לצאת לצמתים מידי שבוע, וכל הסניפים צריכים להחליט על שעה קבועה בנושא זה. בהמשך דיבר הרב מקלר מרחובות והרב בנצי פרישמן על הכנס המתוכנן בג' תמוז.


הרב יקותיאל ראפ דיבר בשידור טלפוני מארה"ב ושיבח את מאות הפעילים על ההתכנסות והצורך להוריד מהחילול ה' הגדול, וכל פעילות בנושא שלימות הארץ מהווה ניצחון להלכה ולעם ישראל.


ר' בועז יוסיאן דיבר על החובה לאחדות לאור קמפיין המטה העולמי להקים רשימה מאוחדת בראשות הרבנים. הרב וינטרוב הודה לרב מוטי מרקוביץ רכז הסניפים שארגן את הכנס המוצלח לטובת הפעילים בשטח ולהגברת הפעילות

יוסי עגו אמר ששמח בהחלטת לאחד את הארגון של הצרפתים כל"י ( כוח לאומי יהודי) והמטה להצלת העם והארץ כדי לחזק ביחד המאבק לטובת דורות ההמשך.

אליעזר זיס שם דגש על העניין שיהודי צרפת יש להם כוח אדיר ומוטיבציה גבוהה לאהבת ארץ ישראל ושלמותה.

הרב שאול רוזנבלט
הרב שאול רוזנבלט
הרב רפי סלומון
הרב רפי סלומון