הירשם לעלון

"אם לא נעצור את התופעה ניפגש במיליוני מסתננים בתוך שנים ספורות" משה בן זיקרי‚ פעיל משמר השכונות באילת‚ לא רגוע בגלל "סודן הקטנה"‚ כינויו לעיר אילת. כבר כיום רבע מתושבי אילת הם סודנים והם כובשים את העיר. הוא מזהיר: "לא ירחק היום ומיליוני מסתננים יגורו בישראל"

משה בן זיקרי
משה בן זיקרי

משה בן זיקרי, יו"ר משמר השכונות באילת, מספר בראיון מיוחד על הפעילות נגד המסתננים

"אם לא נעצור את התופעה ניפגש במיליוני מסתננים בתוך שנים ספורות" 

משה בן זיקרי, פעיל משמר השכונות באילת, לא רגוע בגלל "סודן הקטנה", כינויו לעיר אילת. כבר כיום רבע מתושבי אילת הם סודנים והם כובשים את העיר. הוא מזהיר: "לא ירחק היום ומיליוני מסתננים יגורו בישראל"

משה בן זיקרי מתגורר באילת מזה כשנה וחצי, ושלא בטובתו הוא נאלץ להתמודד שם עם תופעת הסודנים שמאיימת להרוס כל חלקה טובה. אפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו שביקר בשבוע שעבר באילת, דיבר על עצירת התופעה. אבל משה בן זיקרי לא סומך עליו "דיבורים לחוד ומעשים לחוד. ביבי גדול בדיבורים. אם לא ניצור דעת קהל סוחפת ונמשיך באדישות שלנו אנחנו נחוסל כאן".

מאז שהקים את משמר השכונות באילת הצטרפו לבן זיקרי כמאה וחמישים פעילים, שנותנים תחושת ביטחון לתושבים, מאתרים מוקדי פעילות של הסודנים, מתריעים ועושים הכול כדי לעורר את דעת הקהל על התופעה המסוכנת שמאיימת על כלל תושבי המדינה.

האם לא מדובר בפליטים?

יש פחות ממאה פליטים. כולם הם מחפשי עבודה שרוצים כסף. לכן הפתרון הוא להקים מתקני כליאה ולהחזיר אותם בחזרה למקום שממנו הגיעו. כשהתחלנו להתעסק בזה אנשים לא קלטו את הבעיה. היום כולם מבינים שאנחנו יושבים על חבית חומר נפץ. תל אביב נכבשה כבר. אילת כבושה. יום אחד הם יקומו עלינו ואז ניאלץ לברוח מכאן.

הם שונאים יהודים?

הם מתחברים לציבור הערבי בחלקם. יש להם כבר באילת עשרה פאבים. אנשים משכירים להם דירות שמחלקים אותן וכך מרוויחים יותר כסף. הרי חוליית הטרור שחדרה מסיני פעלה בשיטת ההסתננות, כך שהסכנה היא גדולה מאוד. הגדר היא אמנם פתרון אבל מאוד חלקי ומינורי. יש לגרש מיידית את כל המסתננים. לא לאפשר להם להיכנס לארץ, הממשלה יכולה לעשות את זה, השאלה היא הנחישות ודעת הקהל בישראל. אני חייב לציין את חבר הכנסת מיכאל בן ארי שביקר אצלנו באילת וחיזק אותנו ועל כך אנו מודים לו שמעלה על סדר היום את הבעיה הכאובה הזאת שאסור לתת לה לרדת מסדר היום הציבורי.

בן זיקרי מבטיח להגביר את הפעילות של ′משמר השכונות′, לסגור מקומות בילוי שבהם יושבים הפליטים ולהפגין מול בתי המלון המעסיקים עובדים זרים. "בשבוע הבא נעבור פאב־פאב עד שתבוא משטרה ותפנה אותם, המקומות האלו לא חוקיים. אחרי שנגמור את סיבוב הפאבים, נעבור מלון־מלון, כל יום נפגין מול מלון אחר. נגיע בחנוכה, כשיש הרבה אנשים, ונפגין מול אלו שעוברים על החוק בכך שהם מעסיקים עובדים לא חוקיים".  

אתה נרדף על ידי כוחות הביטחון?

בערב יום כיפור נעצרתי לחקירה, שהיתי במעצר בית במשך שלושה ימים. כשבוע לאחר מכן, הגיעו ניידות משטרה לביתי, הם ערכו חיפוש והחרימו מחשבים וניירת. אני לא חושש. אנו נאבקים להצלת ארץ ישראל, ונעשה את זה. אני רוצה לציין את העידוד שאני מקבל מהתושבים המקומיים וגם מהעיתונות שהתעוררה לנושא, ובפרט את העזרה הרבה שאני מקבל מידידי ברוך מרזל שהקים את משמר השכונות ואין ספק שהפעילות הזאת תביא לשינוי כבר בקרוב במדיניות נגד המסתננים.