הירשם לעלון

רבה של צפת‚ הרב שמואל אליהו‚ התייחס לראשונה בראיון לערוץ 7‚ להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו‚ בחשד להתבטאויות גזעניות. בפינתו השבועית 'גאולה באקטואליה' שבתכנית 'מתכוננים לגאולה'‚ אמר הרב אליהו‚ "על מכתב הרבנים היתה עתירה של התנועה הרפורמית שאנחנו מכירים אותה מדורי דורות. לצערנו‚ התנועה הזו עודדה את ההתבוללות האדירה בארצות הברית.

מחוייך מהחקירה ומעודד. הרב שמואל אליהו (הלל מאיר)
מחוייך מהחקירה ומעודד. הרב שמואל אליהו (הלל מאיר)
ערוץ 7

הרב שמואל אליהו: בית המשפט גזעניים הם לא רוצים "פרענקים".

רבה של צפת התייחס לראשונה לפתיחת החקירה נגדו. בראיון לערוץ 7 אמר "אני חושב שצריך לקבוע על כך יום טוב".


רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, התייחס לראשונה בראיון לערוץ 7, להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו, בחשד להתבטאויות גזעניות.

בפינתו השבועית ′גאולה באקטואליה′ שבתכנית ′מתכוננים לגאולה′, אמר הרב אליהו, "על מכתב הרבנים היתה עתירה של התנועה הרפורמית שאנחנו מכירים אותה מדורי דורות. לצערנו, התנועה הזו עודדה את ההתבוללות האדירה בארצות הברית. בארץ ב"ה הם אפס אחוז אך בבית המשפט הם כל היום עותרים נגד רבנים, כדי לקבוע מה מותר להם להגיד ומה אסור. לקח הרבה זמן אבל גם הפרקליטות הבינה שאי אפשר להעמיד לדין על פסק הלכה".

"הדבר החשוב שאנחנו צריכים לדעת הוא שרבנים צריכים לפסוק הלכה. העיתונאים התרעמו על חוק לשון הרע - איך מעיזים לומר להם לשמור על החוק וההגיון, אבל בחוצפתם כי רבה הם דורשים מהרבנים לקיים את החוק"

"הצביעות חוגגת - אותו בית משפט שעמד בראש החזית נגד בית הספר בעמנואל על כך שלא מכניס ספרדיות, הוא עצמו אבי אבות הגיזענים שלא מסכים להכניס לשורותיו אף ′פרענק′ אחד, למעט שוטפת הכלים. אפשר שיהיה שר ספרדי אבל בבית המשפט של העליונים הגבוהים והצודקים? חס ושלום - שלא ילכלך את האויר".

"אני מחוייך מהסיפור הזה ומאוד מעודד", הדגיש הרב אליהו, "גם במערכת המשפט מבינים שאי אפשר להגיד לרבנים מה מותר לפסוק ומה אסור, אני חושב שצריך לקבוע על כך יום טוב".

להאזנה :

http://www.inn.co.il/Radio/Player.htm#2#180443