הירשם לעלון

עוול גדול וחריג‚ עינוי נורא וחרפה: אחינו יהונתן בן מלכה פולארד זרוק בכלא יותר מרבע מאה – 26 שנים! בכירים אמריקנים כבר הודו שטעו לגביו‚ אבל נשיא ארה"ב מחזיק אותו כקלף מיקוח נגד ישראל. מצבו של יהונתן הולך ומידרדר‚ וקיימת סכנה לחייו. יהודים‚ אל תעמדו מנגד! הושיטו יד לאח בצרה! "לא תעמוד על דם רעך"

הציפייה לשחרורו של יהונתן פולארד
הציפייה לשחרורו של יהונתן פולארד
גוגל

9,500 ימים  בכלא האמריקני -  עד מתי?

עוול גדול וחריג, עינוי נורא וחרפה: אחינו יהונתן בן מלכה פולארד זרוק בכלא יותר מרבע מאה – 26 שנים! בכירים אמריקנים כבר הודו שטעו לגביו, אבל נשיא ארה"ב מחזיק אותו כקלף מיקוח נגד ישראל. מצבו של יהונתן הולך ומידרדר, וקיימת סכנה לחייו. יהודים, אל תעמדו מנגד! הושיטו יד לאח בצרה! "לא תעמוד על דם רעך"


שחרורו של גלעד שליט ואחר כך שחרורו של אילן גרפל הגבירו את הציפייה לשחרורו של יהונתן פולארד, האסיר היהודי שכלוא כבר 26 שנה בכלא האמריקני.
העם בישראל צריך להתאחד בדרישה שגם יהונתן יסיים את ריצוי עונשו, וישוחרר לאלתר.
מצבו הבריאותי של יהונתן בן מלכה פולארד קשה. בשנה האחרונה חלה התדרדרות בבריאותו, ועל כן הצורך לשחררו דחוף ביותר.
קיים חשש מוחשי שהמשך מאסרו, במצבו בריאותו הנוכחי, מסכן את חייו.
הממשלה הביעה זה מכבר את רצונה שיהונתן ישוחרר, ואף הכירה בו כסוכן ישראלי. בשנה האחרונה היינו עדים לכך שבכירים בממשל האמריקני לשעבר הביעו את דעתם בעד שחרורו של פולארד. בדבריהם, הם קבעו שנעשה לו עוול משווע, וקראו לנשיא ארה"ב לשחררו ללא קשר או עניין במשא ומתן המדיני או העסקאות האחרות.

ערבות יהודית
הבכירים מכירים גם את החומר המסווג ביותר בעניינו של פולארד. רובם התנגדו בעבר לשחרורו, וכיום הם סבורים שיש לשחררו לאלתר. זאת בעיקר בשל העובדה שהתברר כי ההחמרה בעונשו נבעה מהאשמות שהתבררו כבלתי נכונות.
ראוי לציין כי העונש בארה"ב על עבירות ריגול הינו כ-4 שנים בממוצע, כך שתקופת מאסרו של יהונתן חורגת מעבר לכל פרופורציה ומפלה אותו לרעה.
במצב הדברים, ב′מטה המאבק′ פועלים במרץ רב לשחרורו של יהונתן, וטוענים: "עלינו לדאוג שהדרישה לצדק ולזכויות אדם תישמע בקול רם ובאופן ברור, במיוחד בארה"ב. המשך מאסרו של פולארד והחזקתו כ′קלף מיקוח′ נוגדים את ערכי המוסר, הצדק וזכויות האדם".

מתקשרים לבית הלבן עוד היום

לקוראי ארץ ישראל שלנו הנאמנים והמסורים, לצורך המבצע, משתמשים  בקו טלפון ישראלי שיועבר ישירות ללשכת נשיא ארה"ב ברק חוסיין אובמה, כך שעלות השיחה למתקשרים תהיה כשיחה מקומית בארץ, מה שיאפשר להתקשר גם מטלפונים ביתיים וממכשירים סלולאריים.

את השיחות מבקשים לנהל בשעות הפעילות של הבית הלבן משעה 16:00 ועד חצות שעון ישראל. המתקשרים שיגיעו ללשכת נשיא ארה"ב מתבקשים לומר באנגלית את המילים: " Please free Jonathan Pollard Now!". בצורה מכובדת ומנומסת.
מספר הטלפון להתקשרות לבית הלבן הוא  072-2156215. וביחד עם זה נמשיך להתפלל ולהעתיר בעד יהונתן בן מלכה.