הירשם לעלון

רבותיי‚ אין ספק שאחד המאבקים האמיתיים לו מצדיעים אנו היום הוא לרבני ישראל שהולכים בדרכם של אבות האומה ואומרים: "ארץ ישראל – לעם ישראל". כשהקימו את הקרן הקיימת לישראל‚ לא היו השמאלנים האלה דוגמת קרמניצר ומר"צ‚ ולא היו צבועים כמו נתניהו‚ שנזכר פתאום ב"ואהבת את הגר". למה בכללים של הקק"ל אסור למכור קרקעות לערבים‚ זו לא גזענות?!

חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן-ארי
חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן-ארי

 שכונות דרום תל-אביב הפכו לחו"ל

 חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן-ארי

אנו נמצאים באחת התקופות המיוחדות, בה סיסמתנו היא "חזק ונתחזק". לא פשוט היום להשתייך לעם היהודי, לא פשוט היום לכהן כרב, לא קל היום לגור בשכונת התקווה, בפתח-תקווה ובאילת.

רבותיי, אין ספק שאחד המאבקים האמיתיים לו מצדיעים אנו היום הוא לרבני ישראל שהולכים בדרכם של אבות האומה ואומרים: "ארץ ישראל – לעם ישראל". כשהקימו את הקרן הקיימת לישראל, לא היו השמאלנים האלה דוגמת קרמניצר ומר"צ, ולא היו צבועים כמו נתניהו, שנזכר פתאום ב"ואהבת את הגר". למה בכללים של הקק"ל אסור למכור קרקעות לערבים, זו לא גזענות?!

התשובה היא חד-משמעית: זו צביעות. זו מתקפה על הרבנים שנלחמים על דמותה של הארץ הזאת ושל העם הזה. מכאן אנו מצדיעים לרבני ישראל שעומדים בפרץ, ושלא נותנים למכור את נחלתנו לזרים ואת ארצנו לנוכרים.

ברצוני לספר לכם משהו אישי: גדלתי בשכונת התקווה. שם חבריי, שם למדתי בבית-הספר, שם שיחקתי בגן הציבורי ושם אפילו תיקנתי את אופניי – בשוק התקווה. כאשר אני מסתובב כיום בשכונת התקווה ובשוק, אני מרגיש שם זר, בבית שלי אני חש זר. אם יעיז מישהו ללכת מעט הצִדה משכונת התקווה, לכיוון מערב – לשכונת לבנדה, לשכונת שפירא, לשכונת לוינסקי ולתחנה המרכזית הישנה, הוא ילך לארץ אחרת.

אמרתי השבוע בכנסת שאולי ישגרו צו מעצר לדוד בן-גוריון. בן-גוריון נלחם למען עבודה עברית, אז כיום היו קוראים לו גזען. דוד בן-גוריון הוא גזען?! "וחי אחיך עמך", לתת פרנסה ליהודי זו גזענות?! זה "ואהבת לרעך כמוך"!

רבותיי, אנו נמצאים היום, כאמור, בסימן של "חזק חזק ונתחזק". אני רוצה לברך את מכובדיי, הרב שלום דב וולפא, שעומד בראשות המטה להצלת העם והארץ בשליחות הרבי מלובביץ′, וכן את ידידי וחברי שי גפן, שעומד מאחורי האירוע המדהים הזה.

אנו – אין לנו ברירה – אין לנו ארץ אחרת. להם יש עשרות מדינות, לעם היהודי יש ארץ ישראל. איננו מתכוונים לוותר עליה, ואין בכוונתנו לפחד מהם.

אנו מתחזקים, חזק חזק ונתחזק!