הירשם לעלון

הרב ישראל אריאל‚ מרבני ירושלים ויו"ר מכון המקדש "התאספנו כאן בעקבות הקפאת הבנייה ביישובי יהודה ושומרון‚ ולאור העובדה שממשלת ישראל נכנעת ללחצים. ברצוני להזכיר לעצמנו‚ שביום אחד קם ראש הממשלה בנימין נתניהו והכריז על דעת עצמו: "שתי מדינות לשני עמים". כאילו הוא בעל הבית על כל ארץ ישראל‚ ויש לו חזון – "שתי מדינות לשני עמים".

הרב ישראל אריאל‚ מרבני ירושלים ויו"ר מכון המקדש
הרב ישראל אריאל‚ מרבני ירושלים ויו"ר מכון המקדש

 נתניהו, זו אהבת הארץ?

 הרב ישראל אריאל, מרבני ירושלים ויו"ר מכון המקדש

"התאספנו כאן בעקבות הקפאת הבנייה ביישובי יהודה ושומרון, ולאור העובדה שממשלת ישראל נכנעת ללחצים. ברצוני להזכיר לעצמנו, שביום אחד קם ראש הממשלה בנימין נתניהו והכריז על דעת עצמו: "שתי מדינות לשני עמים". כאילו הוא בעל הבית על כל ארץ ישראל, ויש לו חזון – "שתי מדינות לשני עמים".

כידוע, הליכוד הוא המשך של מסורתו ומורשתו של זאב ז′בוטינסקי, אשר נודע בהִמנונו "שתי גדות לירדן – / זו שלנו, זו גם כן". כלומר שכל שטחי ארץ ישראל, גם זו המערבית, הם שלנו. היו שרים את זה בכל מעמד, עד היום הזה.

איך זה קרה? מה קרה לליכוד ומה קרה לך? איך קמת בבוקר אחד והמצאת חזון חדש?! אתה אומר "שתי גדות לירדן, זו של הערבים, זו גם כן".זה חזון חדש שהפיל את הליכוד ואותך ארצה.

אתה הכרזת, לאחר שהחלו לצאת במחאות נגדך, ש"אותי לא תלמדו מהי אהבת ארץ ישראל". אנו שואלים אותך, בנימין נתניהו, כאן בכיכר ציון: האם אדם שמוכר את יהודה ושומרון, את אלון-מורה ואת חברון, את שילה ואת ירושלים, ומעוניין להפוך את ירושלים לבירת פלשתין – נקרא "אוהב ארץ ישראל"?

לפני עשרה חודשים, קמת עם רעיון חדש: הקפאה. הקפאת הבנייה ביהודה, בשומרון ובירושלים. יש מאתיים יישובים ביהודה ובשומרון, ו-600 אלף יהודים מעבר לקו הירוק, ואתה הקפאת להם את הבנייה. יתרה מזאת: אתה שולח על ידי משרתך, שר הביטחון אהוד ברק, בולדוזרים שמגרשים יהודים באמצע הלילה והורסים בתים עד שהם נמחקים מעל פני האדמה. זו אהבת ארץ ישראל?

ישנו ברגעים האלה יהודי אוהב ארץ ישראל גדול מאין כמוהו, יהונתן פולארד, אשר נמק בכלא במשך 25 שנים, ובקושי מסוגל כבר להשיב לטלפונים.

לכן, אנו קוראים לך מכאן, מכיכר ציון, ואומרים: הרם עכשיו טלפון לאובמה ואמור לו: "שחרר את פולארד, שחרר את יהונתן פולארד".