הירשם לעלון

ראש עיריית אריאל דוחה את ההתקפות על עירו על רקע מכתב האומנים של השמאל הקיצוני. "העם הזה שונא את אוהביו‚ ואוהב את שונאיו". עוזי ברוך - ערוץ 7

יצחק רבין ז"ל
יצחק רבין ז"ל
פלאש 90

ראש עיריית אריאל, רון נחמן, מתייחס בראיון לעיתון "מעריב" להחרמת אומני השמאל הקיצוני את היכל התרבות החדש בעיר.

"העם היהודי חולה במחלת נפש, ואני משלם את המחיר", אומר נחמן. "העם הזה שונא את אוהביו ואוהב את שונאיו. כל העולם מטיל עלינו חרם, והאמנים מצטרפים אליהם. תיאטרון זה עסק כלכלי במימון ציבורי, יש הנהלה, יש הכנסות והוצאות. אתה לא יכול לעשות את כל מה שאתה רוצה. אני שומע שהם לא רוצים לתת לנו לגיטימציה ואני אומר:′מי שואל אתכם בכלל? אם אתם מקבלים כסף מהממשלה שהחליטה להקים את אריאל, אז תקומו ותלכו מהתיאטראות הללו′".

בראיון מגלה נחמן כי הוא מחרים את יום הזיכרון לרצח רבין, ""לרבין הייתה בעיה", אומר נחמן, "הוא היה מבוגר, זקן. הוא היה המסית והמדיח הלאומי. הוא עשה הפרד ומשול בין כולם. הוא לא היה אלוהים ולא משה רבנו. היה ראש ממשלה ורק בנאדם".

"אני לא הולך לטקסי זיכרון של בנאדם ששנא אותי. רבין היה איש פשוט וגס רוח, אבל מתייחסים אליו כאילו מי-יודע-מה. אני שומע ורואה את כל ההנצחות לזכרו ויוצא מדעתי: כביש רבין, אורות רבין, חצי בית חולים בילינסון קראו על שמו של רבין. מה זה? מי הוא בכלל?".