הירשם לעלון

בראיון ל"ארץ ישראל שלנו" מדבר ד"ר מיכאל בן ארי תושב קרני שומרון איש חינוך מפורסם ומגדולי המומחים בעולם לנושא הר הבית‚ נציג תנועת ארץ ישראל שלנו ברשימת הימין המאוחדת‚ על ההחלטה ללכת לאחדות‚ ועל המטרות של תנועת ארץ ישראל שלנו בשמה הוא רץ לכנסת. "הרב וולפא וברוך מרזל הוכיחו לעם ישראל כולו מה המשמעות של הנהגה אחראית ואמיצה למען אחדות נאמני ארץ ישראל".

הרב ד"ר מיכאל בן ארי
הרב ד"ר מיכאל בן ארי
נציג 'ארץ ישראל שלנו'

הרב ד"ר מיכאל בן ארי נציג 'ארץ ישראל שלנו' ברשימת הימין המאוחדת

הרב וולפא יירשם בהיסטוריה כמי שהביא לאיחוד נאמני ארץ ישראל

בראיון ל"ארץ ישראל שלנו" מדבר ד"ר מיכאל בן ארי תושב קרני שומרון איש חינוך מפורסם ומגדולי המומחים בעולם לנושא הר הבית, נציג תנועת ארץ ישראל שלנו ברשימת הימין המאוחדת, על ההחלטה ללכת לאחדות, ועל המטרות של תנועת ארץ ישראל שלנו בשמה הוא רץ לכנסת. "הרב וולפא וברוך מרזל הוכיחו לעם ישראל כולו מה המשמעות של הנהגה אחראית ואמיצה למען אחדות נאמני ארץ ישראל".

מונית כנציג 'ארץ ישראל שלנו' ברשימת הימין המאוחדת, איך אתה רואה את הדברים?

יש כאן מפץ שיכול לשנות את פני הפוליטיקה הישראלית. תנועת ארץ ישראל שלנו, בראשות הרב שלום דב וולפא, הצליחה להביא לאיחוד הגדול של כל תנועות הימין ביחד עם ידידי ורעי שותפו למפלגה הרב ברוך מרזל. אנו מדברים על הסכמה של כל החברים בסיעה, שעל ארץ ישראל אין פשרות ולא מדברים חלילה על מסירת שטחים, ולא ניתנת לשום משא ומתן. הסכמים המדינים היחידים שארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל וגם החלקים הגזולים שאינם ברשותנו מגיעים לנו. תנועת ארץ ישראל שלנו שהוקמה על ידי הרב וולפא וברוך מרזל מטרתה להניף את הדגל של ארץ ישראל שהורד לחצי התורן על ידי הבית היהודי.

מדוע הסכמתם להתאחד?

חשבנו ששילוב הכוחות הכרחי כדי להגיע להישגים בנושאי ארץ ישראל. ואני אומר כאן לרבבות אלפי קוראי ארץ ישראל שלנו, אפשר להביט בהערצה ובקנאה על שתי דמויות מיוחדות שאין אנשי ציבור כמותם כמו הרב וולפא שהוא גם אחד מגדולי רבני ארץ ישראל בדור האחרון שהפקיר את עצמו למען המאבק להצלת ארץ ישראל, וידידי הרב ברוך מרזל, ששניהם מתוך ראיית המטרה לאחד את מחנה ארץ ישראל, השכילו להוביל את האחדות הגדולה.

הרב וולפא ומרזל הטילו עלי את השליחות או יותר נכון העבדות, ואני מקווה שהאימון יוכיח את עצמו. איחוד הימין יירשם בהיסטוריה על שמם ולזכותם של הרב וולפא וברוך מרזל שהוכיחו אצילות וצדיקות אמיתית. אין פוליטיקאי שהיה עושה את המעשה שהם עשו, למרות שיכולנו לרוץ ולהוכיח לכולם שאנו עוברים. אבל המטרה העליונה להציב אלטרנטיבה ולהציל את כבודה של ארץ ישראל שנרמס והושפל על ידי הבית היהודי, הביא את ההחלטה להביא להקמת רשימה משותפת.


כנציג תנועת ארץ ישראל שלנו איך תפעל בכנסת?

טשטוש הזהות היהודית, טשטוש האחיזה שלנו בארץ הזאת והיחס לתורה, אלו הדברים שיעמדו לנגד עיני במאבקי בכנסת. נלחם בכל אלו שמרסקים את העמידה של עם ישראל בארץ ישראל.

מאבק נוסף לא פחות חשוב, הוא במערכת המשפט שמתגלה בחד צדדיות שלה להתייחס לעולם הערכי. הגיע הזמן לערוך בחירות דמוקרטיות לשופטי בג"צ שאבדו את היושרה וההגינות הבסיסית, הרבה מעבר מהבעיה החמורה של ההתנכרות לערכי תורת ישראל. אומר עוד דבר כנציג התנועה אראה לנגד עיני כל הזמן מהם הדברים שיקדשו שם שמים ומה חלילה להיפך. זה מה שינחה אותי.

מה יש לך לומר לחסידי חב"ד?

כאיש תנועת ארץ ישראל שלנו, אני רואה את עצמי שליח של חסידי חב"ד, אני מבטיח להביא את דבריו של הרבי למליאת הכנסת, שדעתו ותורתו של הרבי יישמעו בכל מקום. דבריו של הרבי הם קודש לרגלינו. ארץ ישראל שלנו ואין לוותר על אף שעל, ולא להיות שותף חלילה בממשלה שמנהלת משא ומתן על מסירת שטחים. ואני שוב חוזר ואומר, אני גאה באימון הרב שזכיתי לקבל מהגאון הרב וולפא שמעט מאד בדורנו ישנם בעלי מסירות נפש כמוהו, ואני אעשה הכל שלרבי יהיה נחת רוח מהפעילות שלי בכנסת.


מה דעתך על הבית היהודי?

חבורה שהצליחה להציג את עצמה במערומיה, הוליכו שולל את הציבור שלהם עצמם, הוליכו שולל את הנבחרים שלהם בכאילו אחדות. האמת התגלתה לכולם. זו רמיסה של אנשים מכובדים שלא מזוהים עם המפד"ל הישנה מצד אחד, ובגידה והעלבה של עשרות אלפי מצביעי האינטרנט שאיש לא התייחס להצבעותיהם. קראו להם להשפיע ובסופו של דבר אורלב שלט שם אורלב שולט שם. ידידי אורי אריאל עשה מעשה אמיץ. ראשית בנכונות שלו לפרישה עשה מעשה מנהיגותי שידע לאחד את הכוחות בתבונה. והעמידה של איש רוח ומעשה ככצל'ה בראש הרשימה היא איתות לכוונות, הן בתפיסה אידיאולוגית מוצקה וגם יכולת ביצוע מוכח.